Ekspozicija ,,Gyvenimas Kuršių nerijoje''

Aprašymas

2020 m. rugsėjo 25 dieną Nidoje buvo atidaryta ir pristatyta klaipėdietės Aidos Pečeliūnienės sukurta ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai padovanota ekspozicija „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“.
Tai bendras Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Neringos savivaldybės projektas, siekiant pristatyti gausiems kurorto lankytojams dabar jau egzotiškai atrodantį gyvenimą smėlio pusiasalyje.
Šio projekto tikslas – kuo natūraliau parodyti to laikmečio Kuršių nerijos gyvenimą. Iš porceliano pagamintos ir to laikmečio drabužiais aprengtos 56 lėlės stato laivus, žvejoja, veža šieną, važiuoja pašto karieta, gaudo gintarą, bėga iš užpustytų namų, „mariose“ plaukioja 13 medinių burinių laivų.
„Šitas pasakojimas – apie paslaptingą, traukiantį, neįtikėtiną vėjo ir smėlio kuriamą pasaulį, apie smėlio juostą tarp dviejų vandenų, kur šiurpus varnų krankimas ir šaižus audrą pranašaujančių žuvėdrų klyksmas kausto prašalaitį. Apie čia gyvenančius nenuolankius bei savigarbos nepraradusius sumažlietuvėjusius kuršius – kopininkais vadinamus“ – rašoma tekste kitoje ekspozicijos pusėje. Ten pamatysite ir daug įspūdingų XIX a. graviūrų iš K. Demerecko kolekcijos, kurios papildo maketą ir vaizdžiai pasakoja senąją Kuršių nerijos istoriją.
Ekspozicijoje įrengtas apšvietimas, kuris daro ją ypač patrauklią sutemus.

Kontaktai

Neringa Naglių g. 12, Nida 93123 (55.30274223,21.00666226)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė