Krikštynų dovanos

Krikštynos – apeigos, kai žmogui suteikiamas krikšto sakramentas ir jis priimamas į krikščionių bendruomenę. Dažniausiai krikštijami 1–3 metukų ar šiek tiek vyresni vaikai, tad tai būna pirmoji rimta šventė jų gyvenime. Vaikutis papuošiamas, susirenka artimieji, po oficialios dalies bažnyčioje paprastai vyksta šeimos fotosesija, vaišės. Ko reikia krikštynoms? Pirmiausia, nuspręsti, kas bus krikšto tėvai, išrinkti vaikui krikšto vardą, kreiptis į bažnyčią ir susitarti dėl datos, pagalvoti, kur bus švenčiama, kuo vaišinamasi, kas fotografuos… Be to, krikštynų šventė neatsiejama ir be dovanų: didesnių – šventės kaltininkui, mažesnių – prisiminimui seneliams ir svečiams, kartais jos įteikiamos ir krikštatėviams nuo vaiko tėvų kaip padėka už sutikimą tapti antraisiais tėvais. Gal esate pakviesti į tokią šventę ir sukate galvą, kaip pasveikinti krikštynų proga mažylį ir kitus jos dalyvius, nežinote, kokia krikštynų dovana geriausiai tiktų? 

Geriausia dovana krikštynoms

Ką labiausiai mėgsta vaikai? Turbūt nesuklysime sakydami, kad žaisti ir valgyti saldumynus! Abi šias veiklas galima suderinti ieškant dovanų idėjos krikštynoms:

  • padovanokite kuponą apsilankyti „Kikilio lizde“. Tai šeimos kavinė, kur galima paragauti burnoje tirpstančių belgiškų vaflių, ir vaikų žaidimų kambarys su kamuoliukų baseinu, sūpynėmis ir kitu inventoriumi, skirtu smagiai ir saugiai išsidūkti,
  • arba „Salditoje“, kviečiančioje į kūrybines vaflių dirbtuves, kuriose iš valgomų kaladėlių vaikai su juos atlydėjusiais suaugusiais galės sukonstruoti norimas figūras prieš jas suvalgydami. 

Tiesiog idealūs dovanos krikštynoms variantai!

Jei norite dovanoti tik saldžią pramogą, krikštynų dovanos vaikui galite ieškoti Šiauliuose, kur šeimų su vaikais laukia seniausias Lietuvoje saldainių fabrikas „Rūta“. Ten vyksta šokolado dirbtuvės (galėsite patys gaminti saldainius) ir ekskursija su gidu. Kaune kavinėje Šokoladinė (partnerė Saldita) mažųjų su tėveliais lauktų ne tik ekskursija, degustacija ir saldainių dirbtuvėlės, bet ir šokolado fondiu su šviežiais vaisiais ir kitos saldžios galimybės, didesnės žmonių grupės – šokolado fontanas, dviem asmenims (vaikas gali ateiti su vienu iš tėvų, krikštatėvių ar senelių) skirtos belgiškų vafliukų ar ispaniškų spurgų čiurų degustacijos, tirpstančio rutulio desertas, šokoladinė pinata ir kt… Vienas iš vaikų mėgstamiausių patiekalų – blynai, tad tinkamas pasiūlymas, ką dovanoti krikštynoms, būtų ir „Gusto blyninės“ dovanų čekis.

Su žaidimais susijusios geriausios krikštynų dovanos:

  • Smagi ir linksma pramoga vaikams „Pimpačkiukų mūšis": aktyvaus komandinio žaidimo metu vaikai gauna specialius šautuvėlius, pritaikytus šaudyti vieniems į kitus. Šaudoma minkštais kamuoliukais, kuriais neįmanoma susižeisti ir patirti traumų, tad pramoga yra visiškai saugi. 
  • Dovanų čekis pramogoms ant Kalitos kalno, kur vaikas galės išbandyti vasaros rogučių trasą, nusileidimą padangomis, virtualios realybės atrakcioną ar vaikišką kartodromą. Tai puiki krikšto dovana berniukui (nes jie dažniausia būna didesni aktyvių pramogų mėgėjai), bet tikrai tiks ir mergaitei.

Dovanos krikštynų proga – kaip išsirinkti?

Rinkitės pagal krikštijamojo amžių, pomėgius, savo biudžetą, kurį skirsite tokiam pirkiniui. Dovanos per krikštynas vertė priklauso ir nuo to, kas esate: krikšto tėvų dovanos dažniausiai būna didesnės, kitų labiau simbolinės krikštynų dovanos. Be to, jei abu krikštatėviai yra sutuoktinių pora, paprastai jie dovanoja bendrą dovaną. Teoriškai vieną bendrą didelę dovaną gali nupirkti ir visi šventės dalyviai, tik tam reikės įdėti truputį daugiau pastangų visiems susitarti, ar toks pasiūlymas tinka, išrinkti, ką dovanoti krikštynų proga, kokią sumą kiekvienas gali tam skirti, surinkti pinigus ir pan. 

Krikštynų dovana mergaitei

Kartais dovanų vaikams ar suaugusiems ieškome atsižvelgdami į lytį. Tad ką dovanoti krikštynoms mergaitei? Laikantis senųjų tradicijų dažnas dovanos krikšto dukrai pasirinkimas – sidabrinis kryželis ar kitoks papuošalas. Kodėl būtent sidabras? Nuo senų laikų tikėta, kad šis metalas, padovanotas krikšto tėvų, sustiprina krikšto sakramentą ir atlieka apsauginę (nuo nužiūrėjimo ar piktų žmonių) funkciją. Bet šiais laikais dovanos krikštynoms mergaitei gali būti įvairios, nebūtinai klasikinės. Visi mūsų pasiūlymai vaikams yra universalūs ir tinkami abiem lytims.

Kelios dovanos vaikams krikštynų proga idėjos įdomiam laisvalaikiui – japonų kovos meno Aikido treniruotės (nuo 8 m.) arba „Ebru“ (tapymo ant vandens), juvelyrikos (vaikams nuo 7 m.), kur galima pasigaminti papuošalą, pakabuką (amuletą) ar apyrankę, užsiėmimai. Pastarosios veiklos būtų vertinga dovana krikštynų proga mergaitei, turinčiai meninių polinkių. Jei artėja vaiko (nuo 7 m.) gimtadienis, ATIK ESUP siūlo jį originaliai atšvęsti su žaidimais muzikos ir įrašų studijoje Kaune su animatoriumi (jis ves pamokėlę prie didžėjaus pulto), diskoteka su šviesų ir lazerių efektais.

Dar vienas smagus dovanos krikštynų proga variantas – susitikimas su žirgais ir poniais! Jojimo klubas „Night rider“ mažuosius gyvūnų mylėtojus (rekomenduojamas amžius iki 7 m., svoris iki 45 kg) kviečia į jojimo poniu pamoką. O Molainių žirgyne 3–12 m. vaikai gali dalyvauti edukacinėje programoje apie žirgus, sužinoti apie jų gyvenimą, juos šukuoti, vedžioti, pavaišinti atsivežtais skanėstais (obuoliais, morkomis, duona). 

Krikštynų dovana berniukui

O ką dovanoti krikštynoms berniukui? Ką dovanoja krikšto tėvai? Pagal tradiciją savo krikšto vaikui jie dovanoja sidabro dirbinius ir religinės tematikos dovanas. Taigi galima rinktis klasiką ir abiejų lyčių vaikams dovanoti sidabrinį šaukštelį, simbolizuojantį sotų ir sveiką gyvenimą, arba šių dienų tradicinę dovaną – medinę krikšto ar vaikystės prisiminimų dėžutę. Bet gal geresnis krikštynų dovanos berniukui ar mergaitei pasirinkimas būtų prisiminimai iš kokios nors pramogos, edukacinės veiklos? Jiems dėžutės nereikės, juos saugos atmintis.

Kad vaikas augtų sveikas ir gerai vystytųsi, jis turi būti fiziškai aktyvus ir pakankamai judėti, rekomenduojama reguliariai mankštintis. Tam gali pasitarnauti individualus mankštos užsiėmimas su kineziterapeutu, kuris mažajam parinks pratimus pagal jo poreikius, kad pagerėtų vaiko pusiausvyra ir koordinacija, laikysena, sveikata po patirtų traumų (jos neretai būna aktyvių vaikų kasdienybė, tad tai būtų gera dovana berniukui krikštynų proga). 

Ieškote dovanos krikšto vaikui, kuri padėtų jam mokytis ir tobulėti? Jei jam 4 m. ar daugiau, padovanokite muzikos instrumentų ar dainavimo pamokas. 38 m. vaikus (priklausomai nuo jų gebėjimų ir šiek tiek jaunesnius ar vyresnius) mūsų partneriai „ChickiMap“ kviečia žaidžiant su personažais Čikiais mokytis skaityti, rašyti ir skaičiuoti, lavinti smulkiąją motoriką bei akies-rankos koordinaciją, dėmesingumą ir plėsti žinias.

Dar viena praktiška krikštynų dovana – masažas. Sporto klinikoje Kaune masažuojami kūdikiai, kad normalizuotųsi jų raumenų tonusas, galbūt nurimtų pilvo diegliai (tai dažna kūdikių problema), vyresniems vaikams tokios procedūros padeda stiprinti imuninę sistemą, gerą savijautą, formuoti taisyklingą laikyseną. Ypač jei mažasis yra hiperaktyvus, patiria stresą, įtampą, norite pagerinti jo kraujotaką, virškinimą. Mūsų partneriai siūlo keletą masažų vaikams, iš kurių vienas yra „Kokoso pasaka“ – žaismingas, raminantis, atliekamas su kvapniu kokoso aliejumi. 

Dovana seneliams krikštynų proga

Dažniausiai seneliams ir svečiams dovanojamos daiktinės dovanėlės prisiminimui. Bet ieškodami dovanos seneliams krikštynų proga ir norėdami būti originalūs, galite jiems padovanoti apsilankymą muziejuje, druskų kambaryje, pasiplaukiojimą laivu ar gondola, kavinės ar restorano dovanų čekį. Žvalgantis krikštynų dovanos svečiams verta pasidairyti mūsų skyrelyje „Simbolinės dovanos”. 

Ieškodami krikšto dovanos mūsų svetainėje galite būti ramūs, kad paieškos netruks ilgai, nereikės niekur eiti iš namų. Prieš pirkdami dovaną, paskaitykite aprašymą, atkreipkite dėmesį, koks asmenų skaičius nurodytas prie konkretaus pasiūlymo, kokiame mieste paslaugas siūlo jos teikėjas. Kai kuriose pramogose vaikai gali dalyvauti tik lydimi suaugusiųjų arba turi būti sulaukę tam tikro amžiaus (kartais nurodomas ir ūgis ar svoris), dalies paslaugų teikimas būna priklausomas nuo oro sąlygų. Prieš pirkdami dovaną, visa tai įvertinkite ir nuspręsite, kas Jūsų atveju tiks geriausiai. Čia rasite ne vieną mintį, kokia dovana krikšto sūnui ar dukrai būtų geriausia.

Dažniausiai užduodami klausimai

Jei ieškote dovanos vaikui, atsižvelkite į jo amžių. O apskritai dovana tiek vaikui, tiek suaugusiam turėtų būti parenkama pagal tai, kas jos gavėjui įdomu, aktualu, ką jis mėgsta, kokį biudžetą dovanai gali skirti jos pirkėjas. Jei šventė yra vaiko krikštynos, dar svarbu, koks jose yra Jūsų vaidmuo: ar esate vienas iš krikštatėvių (paprastai jų dovanos krikšto vaikui būna didesnės, brangesnės), ar šeimos narys, svečias.

Daiktai dažniausiai tik užima vietą ir kaupia dulkes (nebent tikrai žinote, kad dovanos gavėjui jų reikia ir tiks būtent tokie, kokius savo nuožiūra jiems išrinksite Jūs). Tad tinkamiausias krikštynoms dovanos variantas – neužmirštama patirtis, kuri atmintyje išliks ilgai.

Būkite originalūs! Geriausia dovana krikšto vaikui – smagios pramogos ir gražiausi įspūdžiai, kartu su juo praleistas laikas, parodytas dėmesys, be to, jei vaiką pramogauti lydės krikštatėviai, seneliai ar kiti artimieji, tėveliai tuo metu galės pabūti dviese arba susitikti su draugais ir greičiausiai bus Jums už tai dėkingi, nes auginant mažus vaikus tam laiko dažniausiai pritrūksta. Tad kartais ieškant krikštynų dovanos tėvams galima pamąstyti netradiciškai ir taip vienu šūviu nušauti du zuikius.