Kūdikių SPA, vaikų masažas

SPA procedūromis ir masažais įpratę save lepinti suaugę žmonės, tačiau nereikėtų pamiršti ir apie vaikus bei kūdikius. Mat šios procedūros yra ne tik atpalaiduojančios, bet ir naudingos kūdikių bei vaikų raidai, jų vystymuisi ir augimui. Masažai gerina kraujotaką, normalizuoja psichinę ir fizinę vaiko būseną. Žmogui padėti formuoti sveiką gyvenseną galima jau vaikystėje – tai atsilieps vyresniame amžiuje, netgi senatvėje. Ankstyvoje vaikystėje pradėtos atlikti sveikatinimo procedūros garantuos aktyvumą įvairiais amžiaus tarpsniais.

Tikriausiai žinote, kad profilaktiniai arba gydomieji masažai atliekami nuo pat kūdikystės yra naudingi, o vėliau jie nėra būtini, tačiau norint palaikyti gerą žmogaus sveikatą ir savijautą, iki 25 metų atliekamos procedūros visuomet bus naudingos, nes tęsiasi raumenų, kaulų augimas bei formavimasis, nervų sistemos brendimas. Laisvalaikio, pramogų ir dovanų planavimo svetainėje Svajok.lt galite užsisakyti įvairias sveikatinimo procedūras savo mažiesiems – ne tik masažus, bet ir SPA poilsį šeimai, SPA su vaikais bei kitas malonias, atpalaiduojančias ir naudingas paslaugas. Nepraleiskite galimybės savo vaikui ar kūdikiui suteikti malonius pojūčius ir prisidėti prie geros jo savijautos!

Vaikų masažas

Masažai mažiesiems šeimos nariams yra atliekami nuo 5 metų amžiaus. Šis laikotarpis vaiko augimui ir raidai yra ypač svarbus – jis pradeda lankyti mokyklą, kur laukia ne tik fizinis, bet ir psichologinis krūvis, daug naujos informacijos, nauja aplinka ir patirtys. Tokiu laikotarpiu labai svarbu palaikyti gerą vaiko savijautą ir sveikatą, todėl masažai jam bus ypatingai naudingas būdas sveikam imunitetui, vystymuisi.

Masažai taip pat yra labai svarbūs vaiko atraminiam-judėjimo aparatui, kuris dažnai yra ne pačios geriausios būklės dėl įvairių organizmo veiksnių – laikysenos sutrikimų, plokščiapadystės, fizinio vystymosi sutrikimų, nepakankamo kaulų patvarumo. Šie sutrikimai vaikui atsiranda dar nepradėjus lankyti mokyklos, todėl tokiame amžiuje itin naudinga atlikti masažo procedūras. Masažai naudingi ir esant lėtiniams bei įgimtiems sutrikimams, kuriais serga nemažai vaikų. Taigi, masažas suteikia teigiamą poveikį visam vaiko organizmui, gerina bendrą vaiko būklę, jo savijautą, padeda sulėtinti arba išvis išvengti daugybės ligų, atsirandančių vyresniame amžiuje.

Masažas vaikams padeda:

 • Gerinti laikyseną;
 • Stiprinti raumenis;
 • Gerinti atsistatymo procesus po fizinio krūvio;
 • Slopinti hiperakvytumą.
   

Teigiamas šių procedūrų pasekmes galima pastebėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai – vaikai mokykloje yra labiau susikaupę, atidūs, pagerėja atmintis, todėl daro mažiau klaidų ir geriau atsimena naują informaciją pamokų metu.
 

Masažai rekomenduojami vaikams, kurie:

 • Jaučia nervinę įtampą, jiems yra padidėjęs nervingumas;
 • Lanko įvairius būrelius, papildomas pamokas ar vaikų studijas;
 • Yra hiperaktyvūs;
 • Patiria padidėjusį fizinį krūvį, stresą;
 • Yra plokščiapėdžiai arba turi X- ar O- formos blauzdas;
 • Turi atramos-judėjimo aparato sutrikimus – netaisyklingą laikyseną, stuburo iškrypimą;
 • Sunkiai kvėpuoja – serga peršalimo ligomis, bronchitu, plaučių uždegimu ir kt.;
 • Turi lėtinius susirgimus;
 • Turi vystymosi sutrikimus;
 • Reiktų organizmą atstatyti po sunkių ligų;
 • Dažnai serga.

Taigi, masažas yra vienas iš sveikatinimo priemonių, kurios naudingos ne tik žmogaus fizinei sveikatai, bet ir psichinei būsenai. Šiuo atveju vaikams masažai padeda ne tik geriau pasijusti, būti sveikesniems, bet ir geriau mokytis pradėjus lankyti mokyklą, pagerinti bendrą organizmo būklę. Svarbu paminėti, kad šios procedūros yra tinkamos ne visiems vaikams, tad rekomenduojama pasitarti su gydytojais.

Kūdikių SPA

Baseine su kūdikiu – tikriausiai daugelis esame apie tai girdėję. Tėvai su savo naujagimiu dažnai kartu maudosi vandenyje, norėdami skatinti jų fizinę ir emocinę raidą, stiprinti imunitetą. Hidroterapija arba mūsų įprastai vadinamas SPA kūdikiams arba kūdikių plukdymas yra naudinga ir lavinamoji procedūra, padedanti aktyvinti fizinę ir kognityvinę kūdikio raidą, kuomet jis plūduriuoja arba mankštinasi vandenyje. Ši procedūra džiugina tiek kūdikius, tiek jų tėvus. Specialistai sako, kad kūdikius plukdyti galima profilaktiškai, tai pritaikyti kaip judėjimo formą tipinės raidos vaikams. Plukdymas daro teigiamą įtaką kūdikio nervų sistemai ir miegui, todėl šią SPA procedūrą gali lankyti mažai arba jautriai miegantys, neramūs, didelio raumenų tonuso kūdikiai.

Svarbu pabrėžti, kad dažniausiai tėvus suklaidina faktas, kad kūdikių plukdymas baseine yra skirtas tam, jog kūdikis nepamirštų įgimto plaukimo ir nardymo reflekso. Tai nėra tiesa, ši procedūra dažniausiai atliekama kineziterapeuto pagalba padeda kūdikiui lavinti sąmoningą kvėpavimo sulaikymą, apskritai išlaikyti jo susidomėjimą vandeniu. Baseiną kartu su kūdikiu galima lankyti jau nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo savaičių, tačiau tik tinkamai paruošus kūdikį, kai prieš tai namuose atsargiai buvo leidžiama jam plūduriuoti vandenyje. Pirmieji plukdymo kartai truks vos 10-15 minučių, lėti judesiai labiau primins pratinimą prie vandens, pirmus kartus tikriausiai nebus sušlapinama kūdikio galva, siekiant jo neišgasdinti.

Prie SPA procedūrų kūdikiams galima priskirti ir specialius kūdikių masažus. Šie masažai, atliekami kvalifikuoto specialisto, yra skirti tinkamai kūdikio raidai palaikyti. Įvairūs kūdikio raidos etapai, pavyzdžiui, sėdėjimas, ropojimas ar vaikščiojimas, vyksta palaipsniui ir labai svarbu yra neskubinti natūralių raidos etapų. Tačiau pastebėjus, kad raida galimai vėluoja, į pagalbą galima pasitelkti mankštą ar masažus vaikams. Šios procedūros padeda kūdikiui sustiprėti ir pasivyti motorinę raidą pagal savo amžių. Jeigu kūdikiui bus tinkamai atlikti masažai, jo raida atitiks amžių, atliks visus etapus laiku.

Masažai ar kūdikių plukdymas dar labai svarbus sprendžiant padidėjusį arba sumažėjusį raumenų tonusą. Padidėjęs raumenų tonusas yra tuomet, kai kūdikis stipriai įsitempęs ir neleidžia atlikti judesio. Sumažėjęs raumenų tonusas pasireiškia, kai vaikas labai atsipalaidavęs ir darant judesį, nesijaučia raumens įsitempimo. Raumenų tonusas itin svarbus motorinės raidos vystymuisi ir tolimesniam žmogaus gyvenimui. Taigi, šios procedūros yra labai svarbios norint palaikyti tinkamus vaiko raidos bei augimo etapus.

Kūdikių SPA nauda

Aptarėme įvairias kūdikių ir vaikų SPA procedūras, specialius masažus kūdikiams, tačiau kokia tikroji šių procedūrų nauda? Specialistai įvardija ne vieną hidroterapijos naudą vaiko ir kūdikio organizmui. Pavyzdžiui:

 • Vandens spaudimas suaktyvina kardiovaskuliarinę sistemą;
 • Teigiamai veikiamos visos kūdikio raidos sritys;
 • Atliekant veiksmus vandenyje stiprinami kūno raumenys;
 • Teigiamai veikia raumenų tonuso pakitimus;
 • Vanduo teigiamai veikia kūdikio emocijas ir bendrą organizmo būklę, nes tai yra jam natūrali ir saugi aplinka;
 • Lavinami motoriniai įgūdžiai;
 • Lavinamas pasitikėjimas savimi;
 • Teigiamas poveikis nervų sistemai;
 • Teigiamas poveikis miego trukmei ir kokybei.

Buvimas šiltame vandenyje atpalaiduoja kūdikį, padeda sugrįžti į buvimo įsčiose terpę ir primena šią terpę – gerėja kūdikio motorika, judesių koordinacija, aktyvėja vartymasis, palengvėja atsisėdimas, ropojimas, vaikščiojimas. Kaip jau minėjome, normalizuojasi raumenų tonusas, taip pat tvirtėja liemens, kojų, pėdų raumenys, formuojasi bei palaikoma taisyklinga laikysena. Kūdikių plukdymas padeda plokščiapėdystės ir šleivapėdiškumo profilaktikai. Gerėja širdies ir kraujagyslių sistemos, kvėpavimo organų veikla, medžiagų apykaita. Vandens pagalba netgi aktyvinamas galvos smegenų vystymasis, nes vanduo stimuliuoja odos receptorius. Reikia nepamiršti, kad vanduo yra puiki profilaktinė priemonė nuo peršalimo ligų – kūdikiai grūdinasi, stiprėja jų imunitetas.

Kaip ir plukdymas, taip ir kūdikių masažai daro didelę teigiamą įtaką vaiko fizinei bei psichologinei savijautai. Nesvarbu, ar masauosite patys, ar kreipsitės į specialistus, galite tikėtis tokios teigiamos naudos kūdikio sveikatai:
 

 • Masažas padeda kūdikiams atsipalaiduoti. Ši procedūra padeda kūdikiui apsiprasti prie naujos aplinkos, tėvų prižiūrimas jis greičiau nurimsta ir ima ilsėtis.
 • Sumažina streso hormonų gamybą. Vos pusvalandžio trukmės masažas kūdikiui gali sumažinti širdies susitraukimų dažnį, kortizolio kiekį bei insulino lygį, o tai padeda sumažinti stresą.
  Užtikrina ilgesnį ir ramesnį miegą. Masažo metu atsipalaidavęs vaikas ilgiau ir kokybiškiau miega.
 • Stiprina imuninę sistemą. Masažas skatina žmogaus organizmui svarbių baltųjų kraujo kūnelių, atsakingų už atsparumą ligoms, gamybą.
 • Gerina kūdikių su odos problemomis būklę. Svarbu rinktis tinkamas priemones masažo metu, pavyzdžiui, spacialiai kūdikiams pritaikytus aliejus.
 • Padeda sutvirtinti kūdikio kūną. Masažuojami kūdikiai greičiau pasiekia reikiamą ūgį ir svorį, tampa tvirtesni ir sveikesni.
 • Gerina organizmo kraujotaką. Masažo metu ne tik sureguliuojama kraujotaka, tačiau ir stabilizuojamas kraujo spaudimas.
 • Gerina limfinės sistemos veiklą. Masažas gerina raumenų veiklą, taigi iš jų greičiau pašalinama
 • Padeda sumažinti skausmą. Priklauso, koks yra skausmo šaltinis, masažas gali padėti sumažinti nemalonius pojūčius, pavyzdžiui, virškinimo negalavimai.
   

Vibracinis masažas vaikams

Ši procedūra puikiai tinka peršalimo ligomis sergantiems vaikams. Kai kuriose gydymo įstaigose tokie masažai skiriami kaip gydomieji, kai vaikas stipriai kosėja arba jau yra persirgęs kvėpavimo takų ligomis. Procedūra dar kitaip vadinama kvėpavimo kineziterapija – tai metodas, padedantis pašalinti susikaupusį sekretą iš kvėpavimo takų. Masažą atlikti reikėtų kasdien 2-4 kartus, priklausomai nuo ligos eigos.

Procedūrą padeda atlikti kvalifikuotas kineziterapeutas, taip pat apmoko tėvus, kaip patiems vėliau atlikti šį masažą ir kvėpavimo pratimus. Masažui atlikti naudojamos specialios kūno padėtys, palengvinančios atsikosėjimą. Pavyzdžiui, vaikas paguldomas ant grindų, kad krūtinė ir galva būtų žemiau nei jo šlaunys. Masažuotojo judesiai dažni – 100-480 judesių per minutę, t.y. Maždaug 2-8 sumušimai per sekundę. Taigi, šį vaikų masažą galima priskirti prie gydomųjų masažų, nes jis padeda gydyti peršalimo ligas ir palaikyti sveikus kvėpavimo takus.

Sudomino kūdikių SPA ir vaikų masažų paslaugos, o galbūt svajojate apie kitas SPA procedūras? Apsilankykite laisvalaikio, dovanų, pramogų ir poilsio svetainėje Svajok.lt!

Dažniausiai užduodami klausimai

Taip, galite rinktis bet kokios norimos paslaugos dovanų kuponą. Jeigu norite įsigyti dovanų kuponą, svetainėje paspauskite skiltį „Proga“, išsirinkite progą artimam žmogui ir pasirinkę norimą paslaugą galėsite įsigyti dovanų kuponą.

Šias procedūras rekomenduojama visiems, norintiems palaikyti savo kūdikio gerą savijautą. Kūdikių plukdymas turi daug teigiamų savybių vaiko sveikatai ir psichologinei būklei.

Įsigyti paslaugą galite pasirinkę norimą procedūrą ir įsigiję kuponą, kurį galėsite panaudoti per tam tikrą laikotarpį. Kupono panaudojimo laiką rasite norimos procedūros aprašyme.

Procedūros kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugos teikėjo. Procedūrų kainas rasite pasirinkę norimą paslaugą.

Kaip jau minėjome tekste, vibracinis masažas yra naudingas peršalimo ligomis sergantiems ar persirgusiems vaikams. Ši procedūra padės vaikui pasijusti geriau ir yra puiki kvėpavimo takų profilaktika.

Procedūras galite pasirinkti iš svetainėje pateikiamo partnerių siūlomų procedūrų sąrašo. Pasižvalgykite po siūlomas paslaugas ir išsirinkite sau tinkamiausią!