Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

Aprašymas


Telšių parapija įkurta 1536 m. Tais pačiais metais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščio Žygimanto Senojo įsakymu pastatyta ir Telšių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. 1612-aisiais joje įsteigta ir parapinė mokykla. Bažnyčia kelis kartus atstatyta bei perstatyta, bet šiuos laikus pasiekė tik– 1619 m. nulietas bažnyčios varpas.

1700 m. pastatyta nauja bažnyčia nukentėjo per Šiaurės karą su Švedija, ir tik po ilgo maro bei bado periodo, 1788 m., pradėta remontuoti, tačiau 1814 m. Rusijos caro valdžios paliepimu uždaryta ir netrukus nugriauta. Po 1831 m. sukilimo caro valdžia atėmė ir bažnyčios žemes ir sunaikino ant Vilniaus kalvos buvusias kapines.

1867 m. toje pačioje vietoje pastatyta mūrinė neobizantinio stiliaus Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė su bokštu-varpine. Ši buvo įrengta gerokai prabangiau nei prieš tai stovėjusi bažnyčia, joje įrengta daugybė ikonų bei prabangių, dekoruotų liturginių knygų, mat taip stengtasi į stačiatikybė pakreipti daugiau vietinių žmonių.

Telšių parapijos žemė parapijai grąžinta 1935 m.. Stačiatikių bendruomenė už tai gavo kompensacija, o patį pastatą svarstyta griauti ir perstatyti. Galiausiai nuspręsta jį tik pertvarkyti. Lietuvą okupavus sovietams, bažnyčią bandyta uždaryti, tačiau dėl didelio bendruomenės pasipriešinimo to padaryti nepavyko.

Telšių Švč. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčia XXI amžiuje atnaujinta dar kartą, tačiau vis dar turi plačią ir gana neįprastą stilių įvairovę – jai priskiriami neogotikos, neobaroko ir neobizantinio stiliaus bruožai.

Kontaktai

Telšiai Šviesos g. 2, Telšiai (55.98350130,22.25653920)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė