Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas

Aprašymas

Didžiąją tako dalį dengiantis medinis takelis keliautojus veda per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką.

Šalia Trakų įkurtas takas vilniečiams, tai ko reikia – lengvai ir greitai pasiekiamas, sąlyginai neilgas.

  • Atstumas nuo Vilniaus ~20 km
  • Tako ilgis ~ 4 km
  • Take užtrukome ~ 2 val.

Taką rasti lengva: važiuojant nuo Vilniaus automobiliu – prieš Trakus posūkis į dešinę Senųjų Trakų bei Vytauto didžiojo gimtinės kryptimi, tada vėl posūkis į dešinę Lentvario kryptimi. Pavažiavus keletą šimtų metrų – dešinėje kelio pusėje bus ruda nuoroda su užrašu,  kreipiančiu į Varnikų pėsčiųjų taką. Posūkis į kairę. Ir toliau belieka sekti nuorodomis. Šalia tako yra patogi miško parkavimo aikštelė.

Tako pradžioje – paskutiniojo ledynmečio metu susiformavusių kalvų grandinė. Pirmoje stotelėje aptiksite ledyno suformuotą 15 metrų gylio daubą.

Paėjėjus pasitiks tiltelis, o už jo – medinis takas per pelkę. Maždaug pusė Varnikų tako eina per Ilgelio pelkę, kurios plotas net 207 hektarai.  Tikrai žavi ir graži pažiūrėti.  Ant per pelkę nutiesto maždaug 1,3 km ilgio medinio tako sausa, patogu eiti ir saugu. Aplinkui ošia liauni beržai, o priklausomai nuo metų sezono – mėlynuoja mėlynės ir sirpstančios bruknės rodo savo vos, vos nuraudusius žandus, minkštas samanų ir kitų pelkinių augalų paklotas traukia akį savo žaluma.

Kontaktai

Trakai Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas (54.64779100,24.96485830)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė