Zaraso ežero Didžioji sala

Aprašymas

Zaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys.

Didžioji sala yra viename iš didžiausių krašto ežerų, užimančiame daugiau kaip 313 ha plotą. Pirmojo pasaulinio karo metais salą su žeme jungė vokiečių statytas medinis, povandeninis tiltas. Vėliau į salą buvo galima patekti tik valtimis. 1958 m. siauriausioje vietoje tarp žemyno ir salos buvo supiltas pylimas ir pastatytas gelžbetoninis tiltas. Saloje buvo įrengta estrada, hipodromas, išasfaltuotas kelias.

Šiuolaikiniai dvidešimtmečiai ir šiek tiek už juos vyresni išgirdę pavadinimą „Didžioji sala“ pirmiausiai susimąsto apie čia verdantį aktyvų muzikinį gyvenimą. Per tris vasaros mėnesius saloje įvyksta keliolika koncertų, suorganizuojami keli dideli festivaliai, tradiciniai lauko renginiai: folkloro koncertai, kūrybinės dalyvių stovyklos, vasaros kino meno sklaidos projektai, kino peržiūros, regioninių Dainų Švenčių koncertines programos, kalendorinių švenčių programos (tokių kaip Užgavėnės, Joninės), kurortinio sezono atidarymo renginiai, sporto renginiai. Tiems, kurie nemėgsta šurmulio ir minios žmonių vienoje vietoje, patiks ramios maudynės saloje esančiuose paplūdimiuose. Aktyvaus sporto mėgėjams ypatingai patraukli čia pat įsikūrusi didžiausia Pabaltijyje, 572 metrų ilgio vandenlenčių trasa. Rato formos trasa skrieti gali tiek profesionalai, tiek mėgėjai nutrūktgalviai.

Ne tik dėl unikalios vandenlenčių trasos, bet ir dėl išvystytos vandens transporto infrastruktūros vasarą čia būna daug poilsiautojų plaukiojančių valtimis, irklentėmis bei besitreniruojančių baidarininkų ar žvejus. Mėgstantys žvejybą nenusivils, nes ežeras didelis, gilus ir žuvingas.

Gamta čia arčiau nei galite įsivaizduoti, o vanduo – skaidrus lyg kalnų upės. Nuo kranto atsiveria įspūdingo grožio panorama: salą juosia medžiai, o atnaujintas paplūdimys įkvepia čia praleisti daugiau laiko, mėgautis saule ir gaiviu vėju.

Kai salos grožis bus įvertintas, rekomenduojame aplankyti Zarasus, tituluojamus Lietuvos ežerų sostine bei vieną iš pagrindinių lankytinų objektų šiuo metu – apžvalgos ratą, nuo kurio ežeras su vaizdingosiomis salomis atrodo kur kas įspūdingiau. Metas susipažinti su įdomiu ir turiningu Zarasų kraštu!

Kontaktai

Zarasai Zaraso ežero Didžioji sala (55.73542100,26.22904000)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė