Pirmojo pasaulinio karo vokiečių įtvirtinimai

Aprašymas

1914 metais Europoje įsiplieskusio Pirmojo pasaulinio karo veiksmai visą dabartinės Lietuvos teritoriją buvo apėmę jau 1915 metų rudenį. Fronto linija, nusistovėjusi rytinėje dabartinės Lietuvos dalyje, Zarasų krašte beveik palei dabartinę Lietuvos ir Latvijos sieną.

Dabartinės Latvijos teritorijoje buvo carinės Rusijos karių pozicijos, o vokiečiai buvo įsitvirtinę dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Žinoma, šie skirstymai aktualūs mūsų dienoms, nes tuo laiku šių teritorijų jokia siena neskyrė.

Vokiečių karių pozicijos Zarasų krašte driekėsi nuo Turmanto, per Zarasų miestą ir iki pat Stelmužės. Didžiulės pajėgos buvo mestos į maždaug dešimties kilometrų ruožą tarp Turmanto ir Tilžės.

Abipus kelio besidriekiančiuose plotuose buvo įrengtas bemaž šimtas įvairiausios paskirties statinių: bunkerių, ugnies pozicijų, didelis karo lauko ligoninės kompleksas, artilerijos sandėlių ir valdymo štabų.

Fronto linijos statiniai yra išsibarstę miškuose, prie strategiškai svarbių kelių, prie vandens telkinių. Vieni jų – lengvai aptinkami ir prieinami, kitų gali tekti paieškoti ir įdėti pastangų, norint prie jų prieiti. Sunkiau prieinamos įtvirtinimų dalys bus tikru maloniu iššūkiu besidomintiems karybos paveldu.

Zarasų krašto lankytojams, besidomintiems istorija, šie autentiški visos Europos istorinius įvykius menantys paveldo objektai tikrai paliks įspūdį. Metro storio sienų bunkeriai su šaudymo angomis, geležinėmis sijomis sutvirtintomis lubomis. Turmanto įtvirtinimus lankantys galės pajusti, ką jautė kariai, prieš šimtą metų tokiomis sąlygomis leidžiantys ilgą laiką ir laukdami įsakymų ar priešo atakų.

Zarasų krašto lankytojams, besidomintiems istorija, šie autentiški visos Europos istorinius įvykius menantys paveldo objektai tikrai paliks įspūdį. Metro storio sienų bunkeriai su šaudymo angomis, geležinėmis sijomis sutvirtintomis lubomis - Turmanto įtvirtinimus lankantys galės pajusti, ką jautė kariai, prieš šimtą metų tokiomis sąlygomis leidžiantys ilgą laiką ir laukdami įsakymų ar priešo atakų.

Visų objektų kordinatės: GPS: 55.685178, 26.486771; 55.687738, 26.467252; 55.689895, 26.450683; 55.664053, 26.565148

Kontaktai

Zarasai Pirmojo pasaulinio karo vokiečių įtvirtinimai (55.68517800,26.48677100)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė