Europos geografinis centras

Aprašymas

Europos geografinis centras yra puiki vieta keliautojams entuziastams. Čia netgi galite gauti pažymą, liudijančią, jog pasiekėte Europos centrą.

Europos geografinio centro kompleksas yra Girijos kaime, Vilniaus rajone, kaimas nuo sostinės nutolęs per 26 kilometrus. Europos geografinio centro vietą 1989 metais nustatė Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai. LR ūkio ministerija parėmė projektą ir paženklino geografinio centro vietą.

1997 metų gegužės 24-ąją buvo atidengtas Europos geografinį centrą žymintis akmuo, 2004-aisiais čia pat buvo pastatytas skulptoriaus Gedimino Jokūbonio sukurtas paminklas – baltojo granito kolona su žvaigždžių karūna viršūnėje. 1992 metais teritorija aplink geografinį centrą buvo pažymėta kaip draustinis. Jam priklauso Girijos ežeras, Bernotų piliakalnis, alkakalnis, gretimas miškas ir kitos vietovės.

Į Europos geografinį centrą patogiausia atvykti automobiliu. Iš Vilniaus reikės važiuokite keliu A14 Molėtų kryptimi kol išvysite nuorodą į kairę su užrašu „Europos geografinis centras“. Į Europos geografinį centrą galima atvykti ir autobusu. Autobusas kursuoja iš Molėtų plente, prie Santariškių žiedo (autobusas Vilnius–Paberžė), esančios stotelės. Europos geografiniame centre atskiros viešojo transporto stotelės nėra, todėl autobuso vairuotojo reikėtų paprašyti, kad jis sustotų prie Europos geografinio centro. Į šią vietą taip pat galima atvykti ir iš Vilniaus autobusų stoties – iš 32 aikštelės vyksta maršrutinis autobusas (Vilnius–Radžiuliai).

Kontaktai

Vilnius Europos geografinis centras (54.90661570,25.31908450)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė