Dūkšto dvaras

Aprašymas

Tarp dviejų ežerų - Parsvėtaičio ir Parsvėto - stovintis dvaras buvo įkurtas 1862 m. Iki šiol galima grožėtis klasicistinio stiliaus dvaro rūmais ir netaisyklingo geometrinio plano dvaro parku.

Yra Dūkštelių (Senojo Dūkšto) kaime. Valstybės saugomas respublikinės reikšmės architektūros paminklas. 30 km nuo Ignalinos, 3 km į šiaurės vakarus nuo Dūkšto, Gražutės regioniniame parke, tarp dviejų ežerų: Parsvėtaičio ir Persvėto. Vakaruose jis priartėja prie Senojo Dūkšto piliakalnio. Dūkšto dvaras įkurtas apie 1862 m., užima 1,8 ha. Visą dvaro ansamblį sudaro ūkiniai pastatai, porinis tvartas, ratinės – arklidės, svirnas, medinis kumetynas ir patys rūmai.

XIX a. pirmoje pusėje dvare gyveno žymus dailininkas, Vilniaus universiteto profesorius Jonas Rustemas. Dvare dažnai lankydavosi Filomatų draugijos kūrėjas, poetas ir geologas Tomas Zanas, su kuriuo neretai atvažiuodavęs ir jo draugas Adomas Mickevičius (jo vardu yra pavadinta parko liepų alėja). 1901 m. tuometinio dvaro šeimininko Kazimiero Daugėlos dukra Teresa Daugėlaitė susituokė su Tomu Zanu (jaunesniuoju). Zanams dvaras priklausė iki Antrojo pasaulinio karo, dvare buvo sukaupta turtinga archeologinių radinių ir senienų kolekcija. 1939–1944 metais dvare buvo įsikūrusi Žemesnioji žemės ūkio mokykla. 

Kontaktai

Ignalina J. Rustemo g. 10, Dūkšteliai, Ignalinos rajonas (55.54333900,26.32323860)

Kodėl verta rinktis mus?

Geriausios kainos garantija

Nemokamas kupono keitimas

Konsultacijos ir pagalba

Pinigų grąžinimo garantija

Informatyviausi paslaugų aprašymai

Išskirtinio sveikinimo galimybė